מחלקת החירום והביטחון

מנהל מחלקת החירום והבטחון

יוסי לאוז

קב"ט המועצה ומוסדות החינוך הוא יוסי לאוז תושב הכפר. יוסי מכהן כקב"ט מאפריל 2021. קודם לכן שימש מנהל עבודה בדרגת רנ"ג 28 שנות שירות בצה"ל. המחלקה אמונה על בטחון מוסדות החינוך בכפר – כולל טיפול בבקרה, שמירה, אחריות על המאבטחים, תרגולים והכנה לאירועים ועוד. כמו כן מנהל המחלקה אחראי על אימונים לאירועי חירום בכפר, הכנת הישוב והמועצה לשעות חירום וליכולת שמירה על רצף תפקודי, טיפול באירועים ביטחוניים חריגים ועוד. כמו כן מנהל המחלקה מקשר בין גורמי החירום השונים, מטפל במחסני החירום ומרכז את פעילות יחידת הסע"ר של הכפר.

מנהל המחלקה ממונה גם על הבטחון והבטיחות במוסדות החינוך של הכפר – גני ילדים ובתי ספר. בכפר פועלים 2 מאבטחים, אחד ליסודי ואחד לחטיבת הביניים. עוזרת הבטחון (עב"ט) של היסודי הינה אילנה נפסו ועוזר הבטחון של חטיבת הביניים הינו איבראהים לבאי. בבתי הספר בכפר מתקיימים תרגילי בטחון וחירום שונים על פי תכנית עבודה שנתית.

יחידת החילוץ וההצלה של כפר כמא הוקמה באוקטובר 2014 כיחידת חילוץ, הצלה ומענה ראשוני לשעת חירום המורכבת ממתנדבים תושבי הכפר. מפקד היחידה הוא יעקוב קטז ומרכז הפרויקט הינו מנהל מחלקת החירום והבטחון יחיא נבסו.

 

היוזמה להקמת היחידה נולדה מתוך רצון לאפשר למועצה יכולת פעולה עצמאית בעת אירועי הרס שעלולים להתרחש באזורנו, כמו רעידות אדמה, נפילות טילים וכל מקרה אסון אחר שעלול להתרחש ויצריך יכולת חילוץ והצלה של לכודים ונפגעים וגם מתוך התובנה כי בעת ארוע אסון המוני או נרחב, כוחות החילוץ והסיוע של פקוד העורף וכוחות החילוץ האחרים, יופנו בעדיפות לאזורים בעלי צפיפות אוכלוסייה ומבנים רבי קומות באזורים אחרים של המדינה.

 

היחידה תאפשר למועצה המקומית להעניק סיוע ראשוני בצורה עצמאית כך שלתושבי הכפר יהיה את הבטחון הראוי. היחידה מונה כ-30 מתנדבים, גברים ונשים, מבני נוער ועד גלאי 40+. יחידת הסע"ר של הישוב עברה הכשרה בת 3 ימים על ידי צוות פיקוד העורף הכללה בין היתר אימונים בהצלת חיים וטיפול חירום רפואי, כיבוי אש, תורת חילוץ נפגעים ותרגולים תאורטיים ומעשיים ובסופה הוכשרה והוסמכה היחידה באופן רשמי ע"י פקוד העורף. פקוד העורף ימשיך לסייע ליחידה ביעוץ מקצועי, הכשרה ואימונים שוטפים.

בשעת חירום ולפי הצורך, זמן הכניסה של תושבי הכפר המשתייך למרחב תבור 98 למרחב מוגן הינו כדקה. לרשות התושבים עומדים המקלטים:

 

  • מקלטי עילי ליד המועצה.
  • מקלט בית שאמי ליד מרכז המורשת הצ'רקסית.

 

באתר פיקוד העורף תוכלו למצוא אינפורמציה והנחיות נוספות: http://www.oref.org.il/

מנהל מחלקת הבטחון יוסי לאוז:

 

טלפון: 052-3316198

אימייל: laozyossi@gmail.com

נגישות