-יום המעשים הטובים-

 

היום צוין "יום המעשים הטובים" בעולם בכלל ובכפר כמא פרט.
מדובר באירוע גלובלי בו מתאגדים כ-70 מדינות למען הזולת והסביבה. האירוע השנתי נותן אפשרות לכול אחד לתרום את חלקו בדרכו שלו לעשייה חברתית וקהילתית.
ליום המיוחד נרתמו בני נוער ביישוב, תלמידי מוסדות החינוך בישוב, עובדי המועצה ומתנדבים על מנת לקחת חלק ביום זה באמצעות פעילויות רבות ומגוונות כגון שיפוץ גינות, שתילת פרחים, צביעת קירות, מתנות לקשישים ולקשישות ועוד.
אשכול הגנים יחד עם הגננות הכינו יצירות ומתנות בשיתוף עם תלמידי בתי הספר היסודי, שתלו פרחים וצמחים באזור הגנים. כמו כן, יצרו כרטיסי ברכה לעובדי הציבור, ביקרו במרפאה ותלו לוח תצוגה בקיר של מבנה הקשתות בכניסה למרכז העשרה להצגת עבודות הילדים.
תלמידי בית הספר היסודי "תינאל" טיפחו את כניסת בית הספר על ידי שתילת עצים והסתרת מפגעים על ידי גידור מעץ, כמו כן התלמידים החרוצים טיפחו גם את גינת הירק ובנו פינת ישיבה חדשה במקום.
בבית הספר חט"ב "אדיגה" ביצעו הבנים עבודות גינון וצביעה שונות, ציירו על קיר המנהרה התת קרקעית. לאחר מכן ערכו התלמידים ביקור מרגש במחלקה האונקולוגית בבית חולים פוריה. בנות בית הספר הפעילו את תלמדי היסודי בפעילות אורינות והקריאו סיפור. כמו כן בנות החטיבה ביקרו גם בגנים והפעילו את הילדים. חלק מבנות החטיבה היו עם נשים בגיל הזהב והכינו יחד עימם עוגיות.
יחד עם תלמידי בתי הספר בישוב, השתתפו גם צעירים וצעירות רבים מגילאים שונים בישוב. הנערים והנערות ביקרו במועדוני הקשיש ומועדוני הנוער ושפצו והקימו גינות וטיפחו חצרות ומקומות ישיבה חדשות. בנוסף לכל זה, הספיקו הצעירים החרוצים לחלק פרחים וכרטיסי ברכה לקשישים הסיעודיים בקהילה.
יום המעשים הטובים היה גדוש בפעילות ועשייה חברתית וקהילתית רבה.
מגיעה תודה ענקית לכל השותפים והמשתתפים ומעל לכל למובילת הפרוייקט ביישוב, גב' סנדרה בלנגפס, מחלקת החינוך במועצה.

 

נגישות